Non Teaching Staff

List of Non Teaching Staff

S.No Name of the
Supporting Staff
Qualification Designation
1 MR.SHAJAHAN M.COM P. A. TO CHAIRMAN
2 MR.MADHUSUDHAN REDDY M.COM ACCOUNTS OFFICER
3 MR. S. DAMODHARAM B.A. B.COM., ADMINISTRATIVE OFFICER
4 MR. R.D. THIRUMALAI MA, MBA ADMINISTRATIVE OFFICER
5 MR. A. MANI M.B.A JUNIOR ADMIN.OFFICER
6 MR. A.VIJAY M.B.A ASSISTANT ADMIN OFFICER
7 MR. K.B. BHARGAVA SAI B.TECH IT ENGINEER
8 MR.RAJARAM M.A, M.R.T MEDICAL RECORD OFFICER
9 MR.SATHISH KUMAR M.B.A M.R.D INCHARGE
10 MR.N.VENKATARATHANAM M.COM ACCOUNTANT
11 MR. NAGARAJAN BA JUNIOR ASSISTANT
12 MR.UMAKANTH B.COM LIAISON OFFICER
13 MR.DAMODARA REDDY SSC STORE KEEPER
14 MR.RAMESH BABU M.A, M.LISC LIBRARIAN
15 MS.SUNKARA BHARATHI B.A, B.LISC ASST.LIBRARIAN
16 MS.KAVITHA B.COM ACCOUNTANT
17 MR. UMASHANKAR B.COM STENOGRAPHER CUM COMPUTER OPERATOR
18 MR. K.G. NAGARAJ B.COM STENOGRAPHER CUM COMPUTER OPERATOR
19 MR.N.LOKESH B.TECH STENOGRAPHER CUM COMPUTER OPERATOR
20 MR.SUDHA PRASAD B.SC, STENOGRAPHER CUM COMPUTER OPERATOR
21 MS.CHARISMA B.SC RECEPTIONIST
22 MS. KAVITHA M.A RECEPTIONIST
23 MS.M.RADHIKA M.COM RECEPTIONIST
24 MS.SUDHA RANI M.B.A RECEPTIONIST
25 MS.PALLAVI DIPLOMA RECEPTIONIST
26 MR.G.PEERAIAH B.A COMPUTER OPERATOR
27 MS.M.G.ROJA B.COM STENOGRAPHER CUM COMPUTER OPERATOR
28 MS.LATHA B.A COMPUTER OPERATOR
29 MS.C.P.MOUNIKA M.B.A STENOGRAPHER CUM COMPUTER OPERATOR
30 MR.RAVI THJA M.B.A. STENOGRAPHER CUM COMPUTER OPERATOR
31 MR.DILEEP M.B.A STENOGRAPHER CUM COMPUTER OPERATOR
32 MR.BALAJI I.T.I(D.M.E.E) ELECTRICIAN
33 MR.DELLI GANESH I.T.I(D.M.E) ELECTRICIAN
34 MR.JAYARAM REDDY DRIVER
35 MR.PACHIAPPA DRIVER
36 MR.SRIDHAR DRIVER
37 MR.T.VENUGOPAL DRIVER
38 MR.CHANDRABABU DRIVER
39 MR.SIDDAIAH DRIVER
40 MR.B.SUBRAMANYAM ATTENDER
41 MS.K.PUNITHA ATTENDER
42 MR.VENKATESH ATTENDER
43 MR. VIJAYAMMA ATTENDER
44 MR. BALWIN AMBETHKAR P.A. TO DEAN
45 MR. MALLIKA ATTENDER
46 MR.N.BABU ATTENDER
47 MR.SRIKANTH ATTENDER
48 MR.KRISHNA ATTENDER
49 MR. PARASURAMAN ATTENDER
50 MR.MURALI ATTENDER
51 MR.T RAGHUPATHI ATTENDER
52 MR.T.BALARAJU ATTENDER
53 MR.T.NAGARAJA REDDY ATTENDER
54 MS.VINAYAKAMMA ATTENDER
55 MR.PACHAIYAPPAN ATTENDER
56 MS.SAROJA ATTENDER
57 MS.S PRAMEELAMMA ATTENDER
58 MR.K.VINOD KUMAR ATTENDER
59 MR.P.VIJAY ATTENDER
60 MR.RAGHAVAIAH ATTENDER
61 MR.A.KRISHNA ATTENDER
62 MR.H.SHANKARAIAH ATTENDER
63 MR.M PRATHEESH KUMAR ATTENDER
64 MR.N.RAVI MOHAN ATTENDER
65 MR.R BALAJI ATTENDER
66 MR.Y.V.VIJAY ATTENDER
67 MS.R.SUPRIYA ATTENDER
68 MS.M HYMA ATTENDER
69 MR.GOVINDAIAH ATTENDER
70 MR.NAGAMALLESHWAR RAO SECURITY
71 MR.BHEEMANJANEYULU SECURITY
72 MR.VENKATA KRISHNA SECURITY
73 MR.VENKATA SUBBHA REDDY SECURITY
74 MR.RAMSH KUAMR SECURITY
75 MR.KUMARAN SECURITY
76 MR.MOHAN RAMI REDDY SECURITY
77 MR.NAGESWARA KUMAR SECURITY
78 MR.KRISHNAMOORTHY REDDY SECURITY
79 MR.K.MOHANRAM REDDY SECURITY
80 MR.M.MANOHARAN SECURITY
81 MR.P.SUBRAMANIYAM SECURITY
82 MR.P.CHENGALRAYADU SECURITY
83 MR. V.CHALAPATHY SECURITY
84 MR.VARADHARAJALU SECURITY
85 MR.NAGARAJAREDDY SECURITY
86 MR.NARASHIMA REDDY SECURITY
87 MR.S.DEVARAJALU SECURITY
88 MR.SURESHBABU SECURITY
89 MS.A SUGUNA SECURITY
90 MS.B POORNA SECURITY
91 MS.B RAJESWARI SECURITY
92 MS.K VINODH SECURITY
93 MS.KUMARI SECURITY
94 MS.KAMALAMMA SECURITY
95 MR.KRISHNAMOORTHY SECURITY
96 MS.M.JYOTHI SECURITY
97 MS.M.KANTHAMMA SECURITY
98 MR.M.KRISHNAMOORTHY SECURITY
99 MR.SANKARAYYA WARDBOY
100 MR. MUNIRATHANAM WARDBOY
101 MR.CHINNAPPA WARDBOY
102 MR.RAJU WARDBOY
103 MR.BABU WARDBOY
104 MR.VENKATESH WARDBOY
105 MR.CHIRANJEVI WARDBOY
106 MR.REDDY WARDBOY
107 MR. SURESH REDDY WARDBOY
108 MR.NARASIMALU WARDBOY
109 MR.RENGARAJALU WARDBOY

 

DEPARTMENT OF PHYSICAL EDUCATION
1 PYSICAL DIRECTOR G B REDDY
2 FITNESS TRAINER MR SATEESH KUMAR
ANATOMY  
Sl. No Name  Designation  
1 CHARLES Dissection Hall Attender  
2 JAYA RAM Dissection Hall Attender  
3 KRISHNAIAH Dissection Hall Attender  
4 RP LATHA STORE KEEPER/CLERK/COMPUTER OPERATOR  
5 MUNIAMMA SWEEPER  
6 RAM CHARAN TECHNICIAN  
7 JOHNSON  JONA TECHNICIAN  
PHYSIOLOGY  
Sl. No Name  Designation  
8 SHAMSHAD TECHNICIAN  
9 SIREESHA STORE KEEPER/CLERK/COMPUTER OPERATOR  
10 SAROJA SWEEPER  
BIOCHEMISTRY  
Sl. No Name  Designation  
11 KALIAPPA TECHNICIAN  
12 M AMUDA VALLI  TECHNICIAN  
13 RAMYA STORE KEEPER/CLERK/COMPUTER OPERATOR  
14 HYMA SWEEPER  
PATHOLOGY  
Sl. No Name  Designation  
15 MUNAIAH LAB TECHNICIAN  
16   TECHNICIAN  
17   LAB ASSISTANT  
18 BALA KRISHNA LAB ATTANDANT  
19 UMA SHANKAR STORE KEEPER/CLERK  
20 RAGHUPATHI STORE KEEPER CUM RECORD KEEPER  
21 VASANTHA SWEEPER  
MICROBIOLOGY  
Sl. No Name  Designation  
22 MANI MSc TECHNICIAN  
23 A NEELAVATHI TECHNICIAN  
24 DEVASREE LAB TECHNICIAN  
25    LAB TECHNICIAN  
26 BAL RAJU P STORE KEEPER/CLERK/COMPUTER OPERATOR  
27 VISHNU MAHESH COMPUTER OPERATOR  
28 YV VIJAYA SWEEPER  
PHARMACOLOGY  
Sl. No Name  Designation  
29 JAITHUMBI LAB ATTENDENT  
30 G NEERAJA LAB ATTENDENT  
31 SUDHA RANI STORE KEEPER/CLERK/COMPUTER OPERATOR  
32 SUMATHI SWEEPER  
FORENSIC MEDICINE  
Sl. No Name  Designation  
33   TECHNICIAN  
34   TECHNICIAN  
35 N BABU LAB ATTENDENT  
36 MR SRIKANTH LAB ATTENDENT  
37 P VIJAYAMMA SWEEPER  
  MS LATHA CLERK/COMPUTER OPERATOR  
COMMUNITY MEDICINE  
Sl. No Name  Designation  
38   MEDICAL SOCIAL WORKER  
39 MADHUSUDHAN TECHNICIAN  
40 PEERAIAH STENOGRAPHER  
41 MURALI STORE KEEPER  
  DILEEP CLERK/COMPUTER OPERATOR  
COMMUNITY MEDICINE-RURAL TRAINING CENTER  
Sl. No Name  Designation  
42  D.VENKAIAH MEDICO SOCIAL WORKER  
43 PARVATHI Public Health Nurse  
44 SUNIL P Health Inspector  
45 KISHORE Health Educator  
46 AMARAVATHI LAB TECHNICIAN  
47 SREEDHAR Van Driver  
48 JESSI NIRMALA STORE KEEPER/RECORD CLERK  
49 JANAKAMMA SWEEPER  
COMMUNITY MEDICINE-URBAN TRAINING CENTER  
Sl. No Name  Designation  
50   MEDICAL SOCIAL WORKER  
51 JYOTHI Public Health Nurse  
52 RAJADURAI Health Inspector  
53   LAB ASSISTANT/TECHNICIAN  
54   LAB ASSISTANT/TECHNICIAN  
55 SRI VIDYA RECORD CLERK  
56 GNANESWARI SWEEPER  
GENERAL MEDICINE- MEDICINE, TB&CHEST, DERMATOLOGY,PSYCHIATRY,  
Sl. No Name  Designation  
57 RAJU ECG TECHNICIANS  
58 UDAY KUMAR Technician  
59   Technician  
60 UMAKANTH LAB ATTENDENT  
61 SHEELA STENO TYPIST  
PAEDIATRICS  
Sl. No Name  Designation  
62   TECHNICIAN  
63   LAB ATTENDENT  
64 SUNEEL KUMAR STORE KEEPER/CLERK/COMPUTER OPERATOR  
GENERAL SURGERY  
Sl. No Name  Designation  
65   TECHNICIANS  
66   TECHNICIANS  
67 PUNITHA LAB ATTENDENT  
68 BALAKRISHNA RECORD CLERK  
ORTHOPAEDICS  
Sl. No Name  Designation  
69 RAJU Technician  
70 POORNIMA STENO TYPIST  
OPHTHALMOLOGY  
Sl. No Name  Designation  
71 DHAMU TECHNICIAN  
72 ANURADHA LAB ATTENDENT  
73 MAHENDRA RECORD CLERK  
ENT  
Sl. No Name  Designation  
74 PARVATHI LAB ATTENDENT  
75 BABU RAO Audiologist & Speech Therophy  
76 CHARISHMA STENO TYPIST  
OBST & GYNAEC  
Sl. No Name  Designation  
77   TECHNICIAN  
78   TECHNICIAN  
ANAESTHESIOLOGY  
Sl. No Name  Designation  
79   TECHNICIAN  
80   TECHNICIAN  
81   TECHNICIAN  
       
RADIOLOGY  
Sl. No Name  Designation  
82 VIJAY RADIO GRAPHIC TECHNICIAN  
83 KISHORE RADIO GRAPHIC TECHNICIAN  
84 PAVAN RADIO GRAPHIC TECHNICIAN  
85 MADHAN DRA  
86 DWARAKNADH STORE KEEPER  
87 HEMA KUMAR RECORD CLERK  
DENTISTRY  
Sl. No Name  Designation  
88   DENTAL TECHNICIAN  
89   DENTAL TECHNICIAN  
90 K PADMAJA STORE KEEPER/CLERK/COMPUTER OPERATOR  
MRD   
Sl. No Name  Designation  
91 RAMJI MEDICAL RECORD OFFICER  
92 BHANUMATHI MEDICAL RECORD OFFICER  
93 Dr.V.SATISH KUMAR Statistician  
94 SUHANYA Coding Clerk  
95 PEERAIAH Record Clerk  
96 A CHARAN PEONS  
97 PALLAVI STENOTYPIST  
CENTRAL ANIMAL HOUSE  
98 Dr.c.SUBBAIAH VETERINARY OFFICER  
99 REKHA ANIMAL ATTENDANT  
100 RAMU NAIK TECHNICIANS FOR ANIMAL OPERATION ROOM  
101 GOVINDAMMA SWEEPERS  
CENTRAL LIBRARY  
Sl. No Name  Designation  
102 RAMESH BABU M Librarian  
103 N HARI LAXMI Deputy Librarian  
104 JK INDRASENA RAO DOCUMENTALIST  
105 G RAMESH CATALOGUER  
106 C KUMARI Library Assistant  
107 JANAKI Library Assistant  
108 KUMARA SWAMY Library Assistant  
109 NAGARAJU Library Assistant  
110 KRISHNA MURTHY Daftaries  
111 RAJENDRA Daftaries  
112 ERRAIAH Daftaries  
113  GAYATHRI  Peons  
114 PARVATHI Peons  
CENTRAL PHOTOGRAPHIC CUM AUDIOVISUAL UNIT  
Sl. No Name  Designation  
115 PRINCE WILLIAMS DARK ROOM ASSISTANT  
116   ATTENDANT  
CENTRAL STERLIZATION SERVICES DEPARTMENT  
Sl. No Name  Designation  
117 HARI PRASAD TECHNICAL ASSISTANT  
118 SREEDHAR TECHNICAL ASSISTANT  
119 PARUSURAMAN TECHNICIAN  
120   TECHNICIAN  
121 VENKATESH WARD BOYS  
BLOOD BANK  
Sl. No Name  Designation  
122 BALA MURALI LAB TECHNICIAN  
123 DHANANJEYULU LAB ATTENDENT  
124 DAMODAR REDDY STORE KEEPOR  
125 MOUNIKA Record Clerk  
CENTRAL CASUALTY SERVICES  
126 SOUNDAR RAJU STRETCHER BEARERS  
127 SHEELA RECEPTIONIST/ CLERK  
128 SHANKARAIAH WARD BOYS  
129 A VANI Dietician   
CENTRAL PHARMACY SERVICES  
130 NAGOMI PHARMACIST  
131 TK KANCHANA PHARMACIST  
132 ALEKHYA PHARMACIST  
133 VIJAYA PHARMACIST  
134 VYDEHI PHARMACIST  
135 VIJAYA PHARMACIST  
136 KARTHIK PHARMACIST  
137 VINODH PHARMACIST  
138 VANI PHARMACIST  
CENTRAL PHOTO GRAPH
1 PHOTOGRAPHER T.R.BHEMASWARA RAO